5 powodów dlaczego warto rozpocząć współprace przed rozpoczęciem budowy

O tym, że współpraca z projektantem wnętrz zaowocuje aranżacjami spójnymi i harmonijnymi, do tego trafiającymi w potrzeby domowników, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Dlaczego jednak warto szukać odpowiedniego specjalisty tak wcześnie, już przed wylaniem fundamentów? Powody są bardzo ważne. Lepiej poznać je zawczasu, by nie popełnić podstawowych błędów!

Powód 1: Funkcjonalność łazienki

O ile meble w salonach i sypialniach można dowolnie przestawiać, o tyle w łazience rozmieszczenie wyposażenia jest zależne od układu funkcjonalnego – rur, kanalizacji itp. Po zalaniu posadzki elementów tych nie da się już zmienić, lub jest to bardzo kłopotliwa i generująca duże koszty, dodatkowa praca. Niewygodne umiejscowienie prysznica, za mało miejsca na umywalkę, zbyt mała odległość pomiędzy sprzętami – to problemy, które wielu właścicieli domów odkrywa za późno! Dzięki współpracy z projektantem wszystkie elementy zostaną optymalnie rozmieszczone, a łazienka nie będzie wymagała poprawek.

Powód 2: Schody

Większość typów schodów wymaga stworzenia specjalnej stopy już na etapie wylania fundamentów. Czasem wystarczy kilka centymetrów błędu, by znacząco utrudnić naszym domownikom podróże na piętro i z powrotem! Dzięki wsparciu projektanta na tak wczesnym etapie schody znajdą się dokładnie tam, gdzie powinny, i nie zajdzie potrzeba zmiany ich typu na taki, który nam się po prostu nie podoba.

Powód 3: Ścianki działowe

Wydawałoby się, że to kwestia, którą łatwo zaplanować samemu. Doświadczony projektant weźmie jednak pod uwagę czynniki, o których być może nawet nie pomyśleliśmy! Na przykład w części pomieszczeń wygodnym rozwiązaniem okażą się drzwi przesuwne chowane w ścianie – zaoszczędzi to wiele miejsca i poprawi funkcjonalność wnętrza. W takim wypadku zamiast ścianki działowej
murowanej należy zastosować ścianę z karton-gipsu ze specjalnym systemem chowania drzwi. Projektant pomyśli o tym na tyle wcześnie, że nie będzie konieczności burzenia ścian lub rezygnacji z praktycznych rozwiązań.

Powód 4: Drzwi

Na rynku mamy wiele pięknych i praktycznych systemów drzwiowych: drzwi pojedyncze, dwuskrzydłowe, przesuwne, chowane w ścianie itp. O designie projektant pomyśli na wczesnym etapie – wtedy, gdy ekipa jest jeszcze przed wykonaniem otworów drzwiowych. Zaoszczędzi to fachowcom dodatkowej pracy w razie zmian, a inwestorowi – dodatkowych kosztów!

Powód 5: Termin oczekiwania na projekt

Ile może trwać stworzenie projektu domu? Tydzień? Dwa? Niestety, w sezonie budowlanym oczekiwanie na efekt pracy projektanta trwa o wiele dłużej! Wszystko z powodu bardzo dużego zainteresowania, a co za tym idzie konieczności oczekiwania w kolejce. Samo stworzenie projektu może trwać nawet 2-3 miesiące. Gdy do tego dochodzi oczekiwania na swoją kolej, czas ten wydłuża się nawet do pół roku. Zdecydowanie warto więc zgłosić do projektanta z dużym wyprzedzeniem, by, uniknąć stresu i konieczności wstrzymania prac budowlanych.

Współpraca z projektantem to niewątpliwie estetyczne, spójne i piękne wnętrza. Dostosowane do potrzeb domowników, ergonomiczne i praktyczne. Jeśli chcesz mieszkać właśnie w takiej przestrzeni, nie czekaj do ostatniej chwili – czym wcześniej rozpoczniesz współpracę z projektantem, tym lepszy efekt uzyskasz!

zdjęcia: walusiakroczyny.pl, www.budowawpraktyce.pl, www.grupapsb.com.pl, porta.pl, freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X